Nowa, Beton komórkowy
.

O nas

Dowiedz się o naszej firmie czegoś więcej!

Kim jesteśmy

Jesteśmy młodym, kreatywnym, otwartym zespołem specjalistów. Stanowimy zespół najlepszych fachowców tworzących innowacyjne produkty do betonu. Stanowi to główny profil działalności firmy. W zakładzie znajduje się również w pełni wyposażone laboratorium badawczo-budowlane, w którym prowadzone są badania na potrzeby własne oraz na zlecenia klientów.

Gamę naszych produktów tworzą nowe, niespotykane na rynku, innowacyjne domieszki do betonów i zapraw. Charakteryzują się szerokim zakresem działania, który stwarza wiele możliwości w obniżeniu kosztów produkcji oraz zwiększeniu mocy przerobowej zakładu. Dzięki ich zastosowaniu pojawia się potencjał do uzyskania oszczędności.

Jesteśmy jedynym w kraju producentem domieszek chemicznych stosowanych od kilku lat do produkcji betonu komórkowego. Dla każdego klienta domieszki są dobierane i komponowane indywidualnie i nie odpłatnie. Posiadamy w swojej ofercie bardzo efektywne emulgulatory do środków porotwórczych. Najnowszym naszym produktem jest bardzo efektywny środek antyadhezyjny do smarowania form.

Domieszki chemiczne są stosowane w przemyśle budowlanym od około 100 lat . Początkowo stosowane były jedynie plastyfikatory czyli niemodyfikowane lignosulfoniany. Związki te mimo niskiej zawartości substancji czynnych (okło 30%) oraz dużej zawartości cukrów (nawet do 20 %) pozwoliły uzyskać betony o lepszych parametrach przy jednoczesnym obniżeniu kosztów produkcji (redukcja cementu). Kolejna rodzina domieszek o znacznie większej skuteczności działania, tzw. superplastyfikatorów, pojawiła się na rynku na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Zalicza się do nich: polikondensaty sulfonowanego naftalenu i formaldehydu oraz melaminy i formaldehydu (SNF lub NFS), sulfonowany kondensat melaminowo - formaldehydowy (SMF). W latach 80 i 90 zeszłego wieku pojawiły się polikarboksylaty (PCC). Ostanie dziesięciolecie to czas ultrasuperplastyfikatorów tworzonych na bazie polikarboksyloeterów (PCE) i modyfikowanych lignosulfonianów. Rozwój technologii produkcji domieszek ukierunkowany był na uzyskanie jak najlepszych efektów w produkcji betonów przy dozowaniu minimalnych ilości środków (np. PCE).

Cechy firmy

Perfekcjonizm

Szczególną uwagę zwracamy na jakość naszych produktów

Rzetelność

Podchodzimy z precyzją i dokładnością do wykonywanych przez nas zadań

Rozwój

Cały czas próbujemy się rozwijać i wprowadzać nowinki do naszej produkcji

Otwarci

Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje współpracy